Interesujące miejsca na Kaszubach

Co warto zobaczyć, spędzając urlop na Kaszubach? Najciekawsze atrakcje oraz interesujące miejsca
—–
Zarówno w najbliższej, jak i nieco dalszej odległości od naszych miejsc noclegowych, znajdują się warte szczególnej uwagi atrakcje. Kaszuby docenią na pewno miłośnicy zwiedzania obiektów kulturalnych i architektonicznych, turyści pragnący odpocząć w ciszy, oraz ci wszyscy, którzy pragną spędzić czas w sposób bardzo aktywny. Gdzie zatem warto się udać spędzając urlop właśnie w tej wspaniałej krainie?

1. Gospodarstwo agroturystyczne ze stadniną koni

Nasi wspaniali sąsiedni udostępniają specjalnie dla przybyłych do ośrodka turystów, przepiękne gospodarstwo agroturystyczne. Przebywając w tym miejscu, trzeba koniecznie wypróbować jazdy konnej, a także zobaczyć radosne zwierzątka wiejskie, takie jak kury, słodkie kaczuszki, gęsi, krowy, świnki i pieski. Jeżeli przyjadą Państwo do nas wspólnie z dziećmi, wtedy na pewno będzie to dla nich niesamowita frajda!

2. Jezioro Jelenie z piaszczystym dnem i czystą plażą

Jest to jezioro oddalone od obiektów noclegowych „Pod jabłonią” zaledwie o kilkaset metrów. Stanowi ono integralną część kompleksu Jezior Wdzydzkich, znanego lepiej jako „Morze Kaszubskie”. Taka nazwa nie może nikogo dziwić, gdyż te niezwykłe zbiorniki wodne charakteryzują się zaskakująco czystą wodą oraz piaszczystym dnem. Warto więc skusić się na wodną kąpiel oraz przejażdżkę kajakami lub rowerami wodnymi. Świetnym pomysłem okaże się również zapewne rejs statkiem „Stolem” po wszystkich wodach „Morza Kaszubskiego”. Panoramę Jezior Wdzydzkich można ponadto podziwiać prosto ze stojącej nieopodal wieży widokowej we Wdzydzach Kiszewskich.

3. Kaszubski Park Etnograficzny

Jest to najbardziej wiekowy skansen na obszarze naszego kraju, który został wybudowany już w roku 1906. Na miejscu można podziwiać cenne obiekty kultury i architektury kaszubskiej z okresu sięgającego XVII wieku. Znajdują się tutaj zachowane w doskonałym stanie wiatraki, chałupy, dwory, kościoły, a także ówczesne urządzenia i narzędzia przemysłowe oraz gospodarcze. Trzeba tam po prostu być, aby na własnej skórze przekonać się o niepowtarzalnym klimacie tego wyjątkowego skansenu.

4. Atrakcje miasta Kościerzyna

Ta niesamowita miejscowość na prawach miejskich, jest oddalona od naszego ośrodka jedynie o 12 km. Turyści przybywają do niej zwłaszcza dlatego, by móc zwiedzać liczne muzea, lokalny Stary Browar, a także rynek po niedawno przeprowadzonej renowacji. W Kościerzynie znajdują się ponadto obiekty rozrywkowe i rekreacyjne, takie jak nowoczesne kino oraz pływalnia wyposażona w saunę, salę do ćwiczeń, a także atrakcyjne zjeżdżalnie.

5. Kalwaria Wielewska

6. Zakład Porcelany Stołowej „Lubiana”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *